Netradiční distanční výuka v 60. MŠ v Plzni - "Po stopách velikonočního zajíčka." - z pohledu rodičů a dětí

Netradiční distanční výuka v 60. MŠ v Plzni - "Po stopách velikonočního zajíčka." - z pohledu rodičů a dětí

Kolektiv učitelek 60. MŠ v Plzni připravil pro děti z oddělení Mravenečků, Kuřátek, Koťátek a Berušek netradiční distanční výuku - jarní stopovačku "Po stopách velikonočního zajíčka". Rodiče všech dětí dostali přesné pokyny a bylo jen na nich (a na počasí), kdy se na cestu se svými dětmi vydali.

Malá Anetka z Mravenečků se na cestu vydala se svojí maminkou, která a se starším bráškou. A jak to zvládla?

No prostě... Jednou ráno nás maminka probudila a hned jak jsme vešli do kuchyně, věděli jsme, že se něco chystá. Čekaly na nás batůžky a maminka právě připravovala svačinu. Řekla nám, že půjdeme hledat velikonočního Zajíčka. Chtěla jsem si vzít střevíčky, které jsem nedávno dostala, ale musela jsem si vzít ty "terénní" boty a tak jsem se trochu mračila. Maminka říkala, že nás čeká delší procházka a taky jo - vešli jsme do lesa a za chvíli jsme už viděli Zajíčka a začala naše stopovačka. Mračení mě docela přešlo. Velikonoční Zajíček nám totiž připravil spoustu úkolů a abychom v lese nezabloudili, nechal nám na cestě své malé kamarády. Poznávali jsme stromy, poslouchali ptáčky a hned jme si s nimi zazpívali. Překonávali jsme přírodní překážky a bylo jich tam opravdu hodně. Nejvíc se nám líbilo, když jsme stavěli domeček z jehličí, mechu a klacíků pro zvířátko, které je menší než náš paleček. Řekli jsme si, že by to mohl být brouček a domeček jsme mu udělali opravdu krásný. Úkolů nám zajíček připravil hodně. Snažili jsme se všechny zvládnout, i když někdy nám maminka trochu pomáhala. To když nám zajíček dal za úkol sbírat přírodniny, které najdeme v lese. Dali jsme se do toho. Těch tam bylo! Ještě, že jsme měli prázdné batůžky, protože svačina už byla v našem bříšku. Nasbírali jsme šišky, kamínky, větvičky, klacíky a všechno jsme si odnesli domů, protože vyrobíme NĚCO! A to NĚCO pak doneseme do školky, tedy až tam zase půjdeme a čeká nás tam odměna říkal zajíček. Se zajíčkem jsme se vyfotili - moc nám to všem slušelo. A pak už mě začaly bolet nožičky. Vždyť jsme toho dneska nachodili a naběhali až až!

Ale stejně... bylo to prima mami a půjdeme ještě jednou?

Děkujeme paní učitelky, že jste nám stopovačku připravily, děkujeme maminky a tatínkové, že jste s námi šli a pomáhali nám, děkujeme Zajíčku...

Za všechny Mravenečky, Kuřátka, Koťátka a Berušky, kteří už trasu prošli,

i za ty, kteří se teprve chystají

Mraveneček Anetka a maminka

vytisknout stránku
2022 © 60. mateřská škola Plzeň
Prohlášení o přístupnosti
SITMP