Sportem ku zdraví!

 

Sportem ku zdraví!
I v letošním roce jsme se připravovali na Sportovní hry mateřským škol 2018. Akce vznikla na popud Nadace sportující mládeže a pořádalo ji město Plzeň ve spolupráci s organizací Pohyb a zdraví, o.p.s. 
 Ani letos jsme nezaháleli a na hry jsme se poctivě připravovali. Přeci jen, disciplín bylo více a tak bylo třeba vycvičit všestranné sportovceJ. Každý trénink začal rozcvičkou, abychom naše zlenivělá těla po zimě protáhli a tak se našim sportovcům nic nestalo. A pak už to šlo jako na běžícím pásu – hod do dálky, běh kolem met, skok z místa, přeskakování a podlézání překážek. Soutěž se rychle blížila a my jsme začínali být den ode dne dostatečně motivováni a připraveni.
Kvalifikační den nastal. Vydali jsme se do tělocvičny v Krašovské ulici, kde se kvalifikace konala. Pro děti byl zajištěn pitný režim a řádná rozcvička před samotnou soutěží. Naši sportovci se prali jako lvi, fandili svým spoluhráčům jako o závod, ale přeci jen naše síly nestačily na ty lepší, kterým bychom tímto chtěli pogratulovat k postupu do finálového kola. Bylo to tzv. o prsa, ale my razíme heslo: „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“. Odnesli jsme si krásný sportovní zážitek a děkujeme všem, díky kterým mohla tato akce vzniknout. 
                                               Za 60. mateřskou školu Bc. Lucie Plačková
vytisknout stránku
2019 © 60. mateřská škola Plzeň
Prohlášení o přístupnosti
SITMP